Forum Forum Maniaków ASG z Gliwic i Okolic Strona Główna  
 FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy •  Galerie   •  Rejestracja  •  Profil  •  Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości  •  Zaloguj
 Inwazja na Azalię 5 lipca 2008 - jeden dzień Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu
Autor Wiadomość
Zarazza
FAT ZabrzeDołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 370 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Nie 18:43, 01 Cze 2008 Powrót do góry

Cytat:
IMPREZA ODWOŁANA - ZMIANA FORMY NA JEDNODNIOWĄ

Z przyczyn BARDZO od nas niezależnych, musimy zrezygnowac z formy jaką Dzień Inwazji miał przybrać. Osoby, które dokonały wpłat otrzymają zwrot wpłaconych pieniążków. Osoby, które dokonywały wpłat na Poczcie Polskiej (lub w podobnej formie) proszę o wysłanie e-mmail na [link widoczny dla zalogowanych] z informacją dotyczacą numeru KONTA, na który powinniśmy przelać pieniążki.

Jest mi przykro informować o takim biegu rzeczy, ale jednak muszę to zrobić.

Jednocześnie informuje, że w dniu 5 Lipca odbędą się manewry na terenie poligonu z zasadami Dnia Inwazji. Impreza dla osób 16+, więc tutaj problemu nie będzie (zgoda wymagana!).

Koszt imprezy wyniesie do 10 zł. Co będzie przygotowane?

Oznaczenia na ramiona, flagi stron (wszystko jak do Dnia Inwazji), kilka umocnień w terenie. Sam teren jest ciekawy. Liczymy, że będzie około 80-100 osób.

Start o godzinie 10:00, zbiórka o 9:00. Mapki dojazdu oraz terenu zamieszczę do soboty - 21.06.

W związku ze zmianą formy imprezy, zniesienia ograniczen wiekowych ( FPS limit nada obowiązuje i będzie sprawdzany! ), a także zmiana formy imprezy z 3 dniowej na 1 dniową,
Martini napisał:

[center]Image[/center]

Dzień Inwazji

W dniu 5 lipca 2008r odbędzie się impreza organizowana przez opolską grupę airsoftu "Zieloni". Impreza zatytułowana "Dzień Inwazji" będzie scenariuszem modułowym, z niewielkimi elementami LARP’a. W imprezie zostaną zastosowane makiety moździerzy, rakiet i dział które dodadzą klimatu rozgrywkom. Będzie też wprowadzonych kilka rozwiązań bitewnych, zwiększających odczucie ogromu bitwy, a także wiele logicznych powiązań scenariuszowych, które mogłyby zaistnieć na prawdziwym polu walki.

Miejsce organizowania imprezy: dawny poligon wojskowy w Winowie (5km od Opola).

Strony konfliktu będą posiadały swoje sztaby, głównodowodzących, dowódców drużyn oraz po trzech organizatorów pomocniczych dla każdej ze stron, celem zapewnienia płynności rozgrywki. Nad całością imprezy i scenariuszem, jak i samą rozgrywką będzie czuwało 20 osób.

Informacje organizacyjne:
- koszt zlotu to 35 zł od osoby. Uczestnicy wpłacają tą kwotę na wskazane przez organizatorów konto. Zebrane pieniądze zostają całkowicie przeznaczone na pokrycie kosztów związanych z organizacją imprezy. Kosztorys znajduje się w REGULAMINIE IMPREZY.
- zlot odbędzie się w wyznaczonym terenie. Przygotowany będzie parking, pole namiotowe, toalety i umywalnia polowa.
- na terenie obozowiska będzie przygotowany grill oraz miejsce na ognisko
- podczas zgrupowania obowiązuje REGULAMIN IMPREZY
- zlot będzie zabezpieczony medycznie oraz przeciwpożarowo
- na terenie obozowiska uczestnicy mogą korzystać z punktu medycznego, w którym można zaopatrzyć się w spray na owady, plastry i bandaże.
- uczestnicy we własnym zakresie zapewniają sobie picie, jedzenie oraz namiot i sprzęt biwakowy.
- w imprezie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 18 rok życia. Uczestnicy biorą udział w imprezie na własną odpowiedzialność.
- strzelanie jest dowodzone w systemie sztabowym przez głównodowodzących.
- każdy z oficerów otrzyma telefon oraz specjalna listę konaktów do innych dowódców drużyn, sztabu i organizatora.
- osoby, które zgłaszają się w pojedynke będą kierowane do WKU, a następnie przydzielane do drużyn.
Wprowadzenie do konfliktu…

"… Nie zrozumiesz zapachu tych łąk, jak ich nie dotkniesz… nie poczujesz" – H.J. Zairafi pisarz z Nineveh

Niewielkie państwo Azallia, w którym życie płynie spokojnie, jest otoczone wodą ze wszystkich stron. Piękne łąki Azallyjskie kryją pod sobą toksyczne złoto – uran. Na Azallyjskich polach powstają nowe kopalnie, tworzące z małego państwa potęgę gospodarczą. Każdy dzień pracy tych kopalni sprawia, że inne państwa z zazdrością spoglądają na swoich zamorskich braci. Dostrzegając zagrożenie nie tylko ze strony gospodarczej, ale przede wszystkim militarnej, Komitet Centralny państwa Kaledonia, wzywa władze Azallji do zaprzestania prac wydobywczych. Do Nineveh – najważniejszego miasta wydobywczego - zostaje wysłana grupa fachowców wojskowych i pod pretekstem wizytacji fabryk, dokonują inspekcji linii brzegowej . Zdobyte informacje posłużą do przygotowania planów inwazji Azallji, w przypadku kontynuowania prac wydobywczych.

Po miesięcznym oczekiwaniu władze Azallji dają światu do zrozumienia, że nie zaprzestaną wydobycia uranu. Przy masowym poparciu mieszkańców, armia Kaledonii przygotowuje się do zbrojnej interwencji. W rejon zatoki Nineveh zostają wysłane siły uderzeniowe składające się z 1200 żołnierzy piechoty morskiej oraz komandosów. Ich celem jest zniszczenie fabryk oraz zdobycie miasta Nineveh i stworzenie w nim bezpiecznej strefy.

Obronę Nineveh stanowi XXI brygada strzelecka, której siły liczą 800 żołnierzy, oraz grupa komandosów.

Rozgrywka:

Każdy uczestnik otrzyma podczas rejestracji identyfikator, na którym znajdzie się numer uczestnika oraz ksywa lub imię. Dodatkowo uczestnicy otrzymają dwa "nieśmiertelniki" - jeden plastikowy, a drugi metalowy. Te trzy przedmioty uczestnicy będą nosić przy sobie do zakończenia manewrów.

Po porannej odprawie, uczestnicy zostaną skierowani przez organizatorów na swoje stanowiska. Sztaby będą miały 30 minut na przygotowanie się do działań. Rozgrywkę rozpocznie sygnał gwizdkiem, nadany przez organizatora.

Na obszarze rozgrywki będzie wyznaczonych 6 punktów respawnowych oraz 10 punktów strategicznych. Przy każdym z tych punktów będą znajdować się dwie flagi: Azallji i Kaledonii. Po przejęciu kontroli nad punktem zostaje wywieszona ta flaga, reprezentuje stronę, która ten punkt strategiczny zdobyła.

Zadania stron:

Azallia: obronić strategiczne cele w rejonie miasta oraz nie dopuścić do zdobycia Nineveh
- dodatkowe zadania: ściśle tajne

Kaledonia: zniszczenie fabryk uranu oraz zajęcie miasta Nineveh.
- dodatkowe zadania: ściśle tajne
Oznaczenia:

Azallia:
Gracze tej strony będą oznaczeni czerwoną taśmą na prawym ramieniu oraz godłem („Naszywka”), białej czaszki byka na czerwonym tle, które znajdzie się na prawym ramieniu.

Kaletonia:
Gracze tej strony będą oznaczeni żółtą taśmą na lewym ramieniu oraz godłem („naszywka”) czarnej głowy orła na żółtym tle, które znajdzie się na prawym ramieniu.

Dowódcy Sztabu:
Dwie białe gwiazdki umieszczone z tyłu czapki/hełmu.

Z-ca dowódcy szabu:
Jedna biała gwiazdka umieszczona z tyłu czapki/hełmu

Dowódca drużyny:
Dwie białe belki umieszczone z tyłu czapki/hełmu

Z-ca dowódcy drużyny:
Jedna biała belka umieszczona z tyłu czapki/hełmu.

Tak będą wyglądać emblematy stron [link widoczny dla zalogowanych]

Zadania GD i sztabu:
Kierowanie podległymi jednostkami zgodnie z założeniami scenariusza.
Informowanie dowódców drużyn o ważnych wydarzeniach związanych z rozgrywką (np. zdobycie ważnego punktu strategicznego albo respawnu).

Zadania dowódców drużyn i ich zastępców:
Wykonywanie rozkazów sztabu i informowanie drużyny o przydzielonych zadaniach, tak, aby każdy wiedział gdzie właśnie się wybiera.

Jeżeli drużyna zgubiła się w terenie, lub nie zna swoich rozkazów a kontakt ze sztabem jest niemożliwy, wraca do sztabu celem uzyskania nowych wytycznych.
Ochotnicy mogą zgłaszać się na następujące funkcje:

GD – głównodowodzący armii. Osoba, która poprowadzi armię do boju. Będzie miała do dyspozycji drużynę obrony sztabu (DOS) oraz swojego zastępcę. Wskazane jest mocne wczucie w klimat, poszanowanie innych graczy, minimalne umiejętności posługiwania się mapą oraz znajomość (nawet znikoma) strategii. GD większą część rozgrywki przesiedzi w sztabie wraz ze swoją świtą.
GD otrzyma specjalne oznaczenia (dwie gwiazdki) oraz dużą mapę, stół oraz figurki do oznaczenia sił wroga i własnych.

Z-ca GD – Osoba, która będzie wspierać GD w kierowaniu armią, komunikacją i walką. Wymagania jw.

Komandosi – mogą zgłaszać się całe drużyny (maksymalnie 8 osób) lub samotni gracze, którzy cenią sobie "operacje tajne”. Komandosi jako jedyni mogą używać maskowania sylwetki, twarzy itd. Wymagane umiejętne wykonywanie rozkazów, chęć działania na tyłach wroga i w miarę mocna kondycja do większego niż zawsze chodzenia. Komandosi to elita, która będzie wykonywać naprawdę trudne zadania na tyłach wroga, takie jak: łapanie dowódców przeciwnej drużyny, zabezpieczanie odległych sektorów, akcje dywersyjne, kradzieże dokumentów i flag...
Informacje, jak i gdzie się zgłaszać można wyczytać w dziale: Dzień Inwazji - Regulamin.

Plan zlotu:
4 lipca:
10:00 - 18:00 rejestracja uczestników
18:30 – Turniej strzelecki „Aim”
20:00 – zajęcia w podgrupach przy ognisku i grillu

5 lipca:
6:00 – 7:30 Rejestracja
8:00 – pobudka
9:00 – odprawa dowódców w sztabie
9:30 – apel i odprawa
10:00 – 20:00 – Dzień Inwazji.
21:00 – ognisko

6 lipca:
10:00 zakończenie zlotu


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Zarazza dnia Wto 15:44, 24 Cze 2008, w całości zmieniany 2 razy
Zobacz profil autora
Gość


PostWysłany: Pon 1:37, 02 Cze 2008 Powrót do góry

Może byc ciekawie Smile
Gość


PostWysłany: Wto 13:46, 03 Cze 2008 Powrót do góry

Heheheheh zapowiada sie bajecznie trza sie pzegrupowac i przygotowac pozdrawiam huuuuuulllllllllllllaaaaaaaaaaaaaa!!!
sirfalo
AoDDołączył: 01 Maj 2007
Posty: 97 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: SI/AoD

PostWysłany: Wto 16:43, 03 Cze 2008 Powrót do góry

Hmm... No to myślę, że nasza ekipa SI/AoD sie wybierze w fajnym składzie Smile Tylko bardziej na sam dzień strzelanki, chociaz nocleg nie wykluczony Wink


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Tomasz
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 197 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Górki Śl.

PostWysłany: Wto 18:02, 03 Cze 2008 Powrót do góry

Ja prawdopodobnie się wybiorę i fajnie by było jakbyśmy pojechali jako jedna grupa Smile


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Gość


PostWysłany: Wto 18:16, 03 Cze 2008 Powrót do góry

Ja tez jak juz co to bede tam sobotas rano... robota mnie ogranicza. Mozna sie ugadac na jakis dojazd...
Zarazza
FAT ZabrzeDołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 370 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Wto 20:19, 03 Cze 2008 Powrót do góry

Też bym się pisał na samą sobotę, mogę zabrać ze sobą jeszcze 8 osób.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Waski
Dołączył: 12 Wrz 2007
Posty: 503 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 11 razy
Ostrzeżeń: 2/3

PostWysłany: Wto 21:56, 03 Cze 2008 Powrót do góry

No panowie panowie Very Happy Very Happy Very Happy Ja na 100% sie wybieram akurat mam wtedy tydzień urlopu i chce odpocząć i proponuje żebyśmy pojechali razem jako formacja Gliwice Cool Cool Cool Myślę ze będzie miodzio Very Happy Very Happy


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
GRUBY997
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 912 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 18 razy
Ostrzeżeń: 2/3
Skąd: GLIWICE

PostWysłany: Wto 23:00, 03 Cze 2008 Powrót do góry

tez sie pisze ale na sobote bo mnie roota ogranicza ,oczywiscie moge zabrac ze 2 osoby


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Legileg
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 141 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3

PostWysłany: Wto 23:42, 03 Cze 2008 Powrót do góry

Oj... Samego strzelania będzie tylko 10 godzin? Nawet się ściemnić nie zdąży...

PS: Właśnie zauważyłem, że jest ustawiony limit fps. Wynosi 500 fps. Każda replika będzie sprawdzana na chrono podczas rejestracji. Wiec ja odpadam.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Legileg dnia Śro 1:20, 04 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Gość


PostWysłany: Śro 22:55, 04 Cze 2008 Powrót do góry

Eeee szkoda że od 18+ bo terz bym se chętnie pojechał...

(beznadzieja)
Gość


PostWysłany: Śro 23:05, 04 Cze 2008 Powrót do góry

Hehehe, ja mam ostatnio jakies problemy z czytaniem, jak strzelanie jest tylko 10h to ja to mam w uchu, wole sie wyspac w takim razie, i na strzelanie pojechac sobie w niedziele...
Dymek
Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 109 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Pławniowice

PostWysłany: Śro 23:16, 04 Cze 2008 Powrót do góry

Ja chyba się spręże i se pojade ;D I jak co to się czymam mojejGrupy czyli Anthrax'u ;D Killa daj znać co gdzie i jak a przedewszystkm jak tam muj kałaszek ;D pozdro ;D


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Zarazza
FAT ZabrzeDołączył: 28 Kwi 2007
Posty: 370 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/3
Skąd: Zabrze

PostWysłany: Wto 20:46, 17 Cze 2008 Powrót do góry

Cytat:
W chwili obecnej mamy 78 zgłoszonych uczestników.


Czyli impreza się odbędzie, dalej podtrzymuję swoją propozycję podwózki za partycypację w kosztach.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez Zarazza dnia Wto 20:49, 17 Cze 2008, w całości zmieniany 1 raz
Zobacz profil autora
Tomasz
Dołączył: 19 Sie 2007
Posty: 197 Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 1 raz
Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Górki Śl.

PostWysłany: Śro 14:43, 18 Cze 2008 Powrót do góry

Ja będę wyjeżdżał z Raciborza z kumplem w dzień Inwazji i zostaje w Opolu.


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
Napisz nowy tematOdpowiedz do tematu


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group :: FI Theme :: Wszystkie czasy w strefie GMT + 4.5 Godziny